TAGGED REDFISH DIVISION:

1st Tagged Redfish: Pathfinder 2200TRS, 150hp Yamaha, Hummingbird Helix & MinnKota Trolling Motor
Alex Hensley – Fort Walton Beach, FL

2nd Tagged Redfish: Contender 22 Sport, 250hp Yamaha & Rolls Axle Trailer
Andrew Brown – Pensacola , FL

SALT MARSH SKIFF BY ANKONA – OPEN INSHORE DIVISIONS:

Stumpnocker Boats Spotted Trout Division

1st Prize Drawing: Stumpnocker 17ft tiller 40hp Yamaha & Continental Trailer– Scott Hall – Melbourne, FL

2nd Prize Drawing: 8′ Power Pole Pro Series II Shallow Water Anchor – Chris Olt – Clearwater, FL

3rd Prize Drawing: Power Tech Propeller gift certificate $750 – Gary Zellner – Crawfordville, FL

4th Prize Drawing: Bull Bay Rod & Florida Fishing Products Reel with Luna Sea Cush it – Curtis Clark – Merritt Island, FL

5th Prize Drawing: Costa Sunglasses with Throwraft PFD– Kimberly Clouden – North Port, FL

6th Prize Drawing: Clenzoil Marine Lubricant $150 prize package – Jerry Bergeron – Land O Lakes, FL

Bossman Boats Snook Division

1st Prize Drawing: Bossman Boats Karma 25hp Yamaha & trailer– Emily Kipp – Vero Beach, FL

2nd Prize Drawing: 8′ Power Pole Pro Series II Shallow Water Anchor – Jason Canestrari – Melbourne Beach, FL

3rd Prize Drawing: Power Tech Propeller gift certificate $750 – Ray Moore – Jupiter, FL

4th Prize Drawing: Bull Bay Rod & Florida Fishing Products Reel with Luna Sea Cush it – Jay Young – Jupiter, FL

5th Prize Drawing: Calusa Cast Net 8ft & Throwraft PDF – Stephen Clack – Clearwater, FL

6th Prize Drawing: Clenzoil Marine Lubricant $150 prize package – Valarie Fecher – Inglis, FL

Atlas Heavy Duty Jackplate Non-Tagged Redfish Division

1st Prize Drawing: Salt Marsh Skiff 1656 with 40hp Yamaha, w/Atlas jack plate &Float On Trailer – Jeffrey Trafton – Satellite Beach, FL

2nd Prize Drawing: Atlas Heavy Duty Jack Plate w/ TH Marine Prize Package – Errold Randall – Deltona, FL

3rd Prize Drawing: Power Tech Propeller gift certificate $750 – Trenton Poe – Chipley, FL

4th Prize Drawing: Bull Bay Rod & Florida Fishing Products Reel with Luna Sea Cush it – Yariel Carmenate – Brooksville, FL

5th Prize Drawing: Costa Sunglasses & Throw Raft personal flotation device– Dee Dee Smith – Old Town, FL

6th Prize Drawing: Clenzoil Marine Lubricant $150 prize package – Dale Melms – Ft. White, FL

TEXTRON OFFROAD – OPEN OFFSHORE DIVISIONS:

Grouper Division

1st Prize Drawing: Textron Off Road Prowler Pro XT– Merlin Schenk – Nokomis, FL

2nd Prize Drawing: Humminbird Solix 12 – JT Surles – Monticello, FL

3rd Prize Drawing: West Marine $750 gift certificate – Francis Surles – Monticello, FL

4th Prize Drawing: Bull Bay Rod Reel Animals Signature Series 20# Medium Heavy Fast Action 7’6″ & Florida Fishing Products reel with Luna Sea Cush it– Robert Houghton – Crawfordville, FL

5th Prize Drawing: Costa Sunglasses with Throwraft Survivor floatation device – Timmy Pedersen – Trenton, FL

6th Prize Drawing: Clenzoil Marine Lubricant $150 prize package – Gina Kanyha – Sarasota, FL

Dolphin (Mahi Mahi) Division

1st Prize Drawing: Yamaha 150hp Four-Stroke Outboard & $500 Pelagic Gear package – Kyle Watson – Gibsonton, FL

2nd Prize Drawing: Florida Insider Fishing Report Dolphin trip with Capt Randy Towe – Dane Dellenbach – Weston, FL

3rd Prize Drawing: Humminbird Helix 10 – Douglas Sweeney – Vero Beach, FL

4th Prize Drawing: Bull Bay Rod Reel Animals Signature Series 20# Medium Heavy Fast Action 7’6″ & Florida Fishing Products reel with Luna Sea Cush it – Julie Taylor – St. Augustine, FL

5th Prize Drawing: Costa Sunglasses & Throwraft Survivor Floatation device – Monique Olson – Vero Beach, FL

6th Prize Drawing: Clenzoil Marine Lubricant $150 prize package – Dale Reed – Gainesville, FL

Cannon Kingfish Division

1st Prize Drawing: E-Z-GO Express L6 72 V Personal Transport Vehicle – Andrew Susla – Palm City, FL

2nd Prize Drawing: Florida Insider Fishing Report Kingfish Fishing Trip with Jim Ross & Unitroll STX-TS – Riley Carter – Port St. Lucie, FL

3rd Prize Drawing: $750 Academy Sports+ Outdoor prize package – Joeseph Perez – Cocoa Beach, FL

4th Prize Drawing: Bull Bay Rod Reel Animals Signature Series 20# Medium Heavy Fast Action 7’6″ & Florida
Fishing Products reel with Luna Sea Cush it – Thomas Sandberg – St. Petersburg, FL

5th Prize Drawing: Ocean Tamer Bean bag with Throwraft Survivor Floatation device – Zella Helton – Mims, FL

6th Prize Drawing: Clenzoil Marine Lubricant $150 prize package – Yevette Pontes – Orlando, FL

Tarpon Division
1st Prize Drawing: Humminbird Solix 10 , MinnKota Terrova trolling motor, MinnKota Talon Anchor, Atlas Heavy Duty Jack Plate, $500 West Marine gift card, FIFR Tarpon Trip – Devon Lang – Sebastian, FL

Ladies Division

1st Prize Drawing: Roundabout Water Craft – Laura Barron – Dunedin, FL

2nd Prize Drawing: West Marine $500 gift card – Monica Kolacia – Homosassa, FL

3rd Prize Drawing: Anisa Stewart Design $250 jewelry gift certificate – Christy Stephens – Osprey, FL

4th Prize Drawing: Costa Sunglasses Gift Card – Syndey Schwartz – Madeira Beach, FL

5th Prize Drawing: $125 Live Target and Luna Sea gift package – Valerie Perales – Brooksville, FL

6th Prize Drawing: Throwraft Personal Floatation Device – Carole Owens – Beverly Hills, FL

Fly Division

1st Prize Drawing: LIVE Watersports L2 Fish Paddleboard – Glenn Turner – Satellite Beach, FL

2nd Prize Drawing: Hatch Fly Reel with Fly Fishing prize package – Jay Wright – Windermere, FL

3rd Prize Drawing: Power Pole Micro Shallow Water Anchor – Alan Kuhre – Naples, FL

4th Prize Drawing: Costa Sunglasses – Daniel Stripling – Panama City, FL

5th Prize Drawing: Papa’s Pilar gift package – Russell Jacobs – Tampa, FL

6th Prize Drawing: Academy Sports + Outdoors $125 gift card – Matt Canestrari – Satellite Beach, FL

Kayak Division

1st Prize Drawing: Kaku Kayak – Jeremy Wolfe – Clearwater, FL

2nd Prize Drawing: $500 West Marine gift card – Michael Vu – Palm Harbor, FL

3rd Prize Drawing: Costa Sunglasses gift card- Charles Stubbs – St. Cloud, FL

4th Prize Drawing: Howler Brothers prize package – William Niemann – St. Augustine, FL

5th Prize Drawing: $125 Academy Sports + Outdoors gift card- Thomas Campbell – Melbourne, FL

6th Prize Drawing: LIVETARGET lure package – William Barfield – Panama City

ACADEMY SPORTS + OUTDOORS YOUTH SCHOLARSHIP DIVISION

1st prize: Approximately $25,000 Academy Sports + Outdoors Scholarship – Corey Moore – Clearwater, FL

2nd prize: Approximately $25,000 Realtree Fishing Scholarship – Ayden Bennett – Lake Worth, FL

3rd prize: Approximately $5,000 Reel Legends Performance Clothing by Beall’s Scholarship – Lucas Engel – Bradenton, FL

4th prize: Approximately $5,000 Talk of the Town Restaurant Group Scholarship – Alexander Krenn – Merritt Island, FL

5th prize: Approximately $5,000 Southeastern Environmental Scholarship – Sebastian Schenk – Nokomis, FL

6th prize: Approximately $5,000 Coastal Conservation Association Scholarship – Seth Pope – Port Charlotte, FL

7th prize: Approximately $5,000 Coastal Conservation Association Scholarship – Mason Ehlers – Melbourne, FL

8th Prize: Approximately $5,000 Rob Wade Phillips Fund Scholarship – Dylan Engel – Bradenton, FL

9th Prize: Approximately $5,000 CCA Scholarship – Jackson Ehlers – Melbourne, FL

10th Prize: Approximately $5,000 CCA Scholarship – Logan Ehlers – Melbourne, FL

11th Prize: Approximately $5,000 Big Rock & Clenzoil Marine Lubricant Scholarship – Louis Leblanc-Simard, Ellenton, FL

12th Prize: Approximately $5,000 Visit Pasco County Scholarship – Kira Parker, New Port Richie, FL

YOUTH HONORABLE MENTION

1st Prize: $250 Academy Sports + Outdoor gift card presented – Owen Nail – Ft. Pierce, FL

2nd Prize: $250 Academy Sports + Outdoor gift card – Brandon Taranto – Apalachicola, FL

3rd Prize: $250 gift card – Evan Foreacker – Jacksonville, FL

4th Prize: $250 gift card – Callen Bonhoff – Ft. Myers, FL

5th Prize: $250 gift card – Ethan Lurz – Lutz, FL

POWER POLE CONSERVATION DIVISION

1st Place: Fissot Sports Motorized Kayak – Johnny Gilland – Homosassa, FL

2nd Place: Power Pole Micro Shallow Water Anchor & Hydro – Shield – Peter McLeod – Ft. Pierce, FL

3rd Place: $500 Academy Sports + Outdoors gift card, Luna Sea Cush-it – Gary Lodge, Citrus Springs, FL

LIONFISH DIVISION

1st Place: Guy Harvey Outpost provides a 3 day, 2 night trip – Todd Ringling – Palmetto, FL

2nd Place: $500 prize package– Stephen Bouwer – Bradenton, FL

3rd Place: $250 prize package – John Ziegler – Brandon, FL

COSTA KICK PLASTIC TRASH DIVISION

1st Place: $1,500 Check presented by Sunsect, Costa Sunglasses and prize package – Angie Pfeiffer – Pensacola, FL

2nd Place: Body Glove Mariner XL Fishing Inflatable Stand Up Paddleboard – Craig VanBrocklin – Jacksonville, FL

3rd Place: $125 Academy + Outdoors Gift Card and Costa Sunglasses Gift Card – Scott Ehlers – Melbourne, FL

Most buckets gathered: $250 Academy+ Outdoors Gift Card – Bridgette Ehlers – Melbourne, FL

FUN FISHING PHOTOS

$100 Academy + Outdoors Gift Card- Emma Gaskins – Odessa, FL

$100 Academy + Outdoors Gift Card- Joseph Canestrari Jr. – Satellite Beach, FL

$100 Academy + Outdoors Gift Card- Luana Engel – Bradenton, FL

Load Comments ( )

Don’t forget to sign up!

Get the Top Stories from Florida Sportsman Delivered to Your Inbox Every Week